Podcast: Jesteśmy w towarzystwie mózgów, które są od nas potężniejsze

Rozwój sztucznej inteligencji to wielka rewolucja dla życia społecznego. Jak relacja sztucznej inteligencji z naturalną wpłynie na życie jednostek i całych społeczeństw tłumaczy prof. Michał Kosiński, psycholog społeczny i data scientist, jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie psychometrii, wykładowca Uniwersytetu Stanforda.
Podcast: Jesteśmy w towarzystwie mózgów, które są od nas potężniejsze

Po raz pierwszy w historii gatunku ludzkiego jesteśmy w towarzystwie mózgów, które stają się od nas większe, często dużo większe. I ten wzrost jest daleki jeszcze od jakiegokolwiek limitu. Przykładem może być elektryczność. Jeżeli dzisiaj byśmy postanowili, że np. nie chcemy z niej więcej korzystać, to dla gatunku ludzkiego byłoby to tragedia, której nie bylibyśmy w stanie przetrwać jako cywilizacja. W niedługim czasie będzie się to też odnosiło do sztucznej inteligencji. I to stanowi niesamowitą zmianę i korzyść dla ludzkości, ale też zagrożenie dla nas.

Zachęcamy do odsłuchania całości podcastu na Spotify OF:  https://open.spotify.com/episode/7aBv5MklQJpievACHt5v1K

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Podcast: Futurologia nie tak dalekiej przyszłości. Rządzić będzie SI czy człowiek?

Kategoria: Innowacje w biznesie
Sztuczna inteligencja to szansa czy zagrożenie? Co dobrego może nam przynieść, a co przynieść może złego? Dlaczego 2023 r.  przejdzie do historii jako „świt sztucznej inteligencji”? Czy rozwój robotyzacji i AI powinno się zostawić rynkowi oraz prywatnym podmiotom gospodarczym? Jak mógłby wyglądać model uspołecznienia sztucznej inteligencji? Będziemy rządzić sztuczną inteligencją, czy ona nami? Kto zdobędzie kontrolę nad sztuczną inteligencją? O tym możemy posłuchać w najnowszym odcinku podcastu „Obserwatora Finansowego” – rozmowy Tomasza Wypycha i Rafała Wosia, dostępnego na Spotify.
Podcast: Futurologia nie tak dalekiej przyszłości. Rządzić będzie SI czy człowiek?

Podcast: Polski gospodarczy złoty wiek

Kategoria: Podcasty
Jesteśmy świadkami najlepszego okresu gospodarczego w Polsce, co możemy nazwać polskim gospodarczym złotym wiekiem – twierdzi prof. Marcin Piątkowski, ekonomista, wykładowca związany z Akademią Leona Koźmińskiego, pracujący w Waszyngtonie.
Podcast: Polski gospodarczy złoty wiek