Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w V edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów.
Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej naukowej publikacji książkowej z zakresu bankowości, pieniądza i finansów, a ponadto podnoszenie jakości publikacji ekonomicznych oraz promocja najwybitniejszych z nich.

Do konkursu można zgłaszać wydawnictwa napisane w języku polskim, wydane lub rozpowszechnione na terenie Polski między 11 września 2021 r. a 1 października 2024 r. Publikacje mogą mieć jednego lub wielu autorów.

Zgłoszenia publikacji do konkursu mogą dokonywać:

  • autorzy albo jeden ze współautorów za zgodą pozostałych twórców pod warunkiem dołączenia recenzji ich publikacji, przygotowanych niezależnie przez dwóch profesorów kierunków ekonomicznych uczelni działających na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • rady wydziałów lub rady naukowe instytutów, które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie ekonomii, za zgodą autora albo wszystkich współautorów, pod warunkiem dołączenia kserokopii uchwały ww. podmiotu w sprawie zgłoszenia publikacji do Konkursu.

Nagrody

Wybrana publikacja zostanie uhonorowana nagrodą główną w wysokości 80 tys. zł lub wyróżnieniem w wysokości 30 tys. zł.

Zasady nadsyłania prac

Publikacje wraz z formularzem zgłoszeniowym i dokumentacją należy przesłać do 31 grudnia 2024 r. na adres:

Narodowy Bank Polski

Departament Edukacji i Wydawnictw

ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa

z dopiskiem: Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów.

O przyjęciu publikacji do konkursu decyduje data stempla pocztowego.

Publikacje należy przesłać albo w wersji elektronicznej w formacie PDF na jednej płycie CD z jednym bezzwrotnym egzemplarzem książki, albo w formie drukowanej jako 6 bezzwrotnych egzemplarzy książki wraz z formularzem zgłoszeniowym i wymaganymi załącznikami.

Regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.nbp.pl/konkursy

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Misja edukacyjna NBP

Kategoria: Analizy
Na przestrzeni ostatnich dziesiątek lat dokonały się na świecie i w naszym kraju olbrzymie zmiany polityczne, gospodarcze i kulturowe. Staliśmy się społeczeństwem otwartym i równorzędnym partnerem dla krajów rozwiniętych. Uczestnictwo w tej zbiorowości zakłada wyposażenie ludzi w solidną wiedzę, w umiejętności samokształcenia, pokierowania swoim życiem i niesienia pomocy innym.
Misja edukacyjna NBP

SGMK: W kwietniu w Warszawie 30 wybitnych myślicieli

Kategoria: Nowe trendy
Jonathan Brill  – futurolog nr 1. według Forbesa oraz Nick Bostrom – filozof, jeden ze 100 czołowych myślicieli świata – to nowe nazwiska uczestników kongresu „Futurist of the Year 2024”, który odbędzie się w Warszawie od 9 do 11 kwietnia 2024 r. Ich udział ogłoszono na konferencji w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika.
SGMK: W kwietniu w Warszawie 30 wybitnych myślicieli

Wzrost podaży pieniądza a gwałtowny wzrost inflacji po pandemii: Aktualizacja dowodów

Kategoria: Instytucje finansowe
Wzrost inflacji po pandemii spowodował dezorientację wśród decydentów. W naszym artykule przeprowadzamy analizę związku między wzrostem podaży pieniądza a inflacją. Wynika z niej, że siła tego związku zależy od środowiska inflacyjnego: wynosi on jeden do jednego, gdy inflacja jest wysoka, i praktycznie zanika, gdy jest niska. Wyłączając państwa o bardzo wysokiej stopie inflacji, związek, który był wyraźnie widoczny w różnych krajach w okresie wzrostu inflacji w latach 2021 i 2022, stracił później znaczenie statystyczne i gospodarcze.
Wzrost podaży pieniądza a gwałtowny wzrost inflacji po pandemii: Aktualizacja dowodów